Sportovní klub Strupčice
Sportovní klub Strupčice,spolek

10. 11. 2018, mistrovské utkání I. B třídy mužů, 12. kolo

10. 11. 2018, mistrovské utkání I. B třídy mužů, 12. kolo 1

Do Lomu jsme si jeli takříkajíc pro povinné vítezství, ale průběh hry prvního poločasu tomu nenasvědčoval. Nastoupili jsme téměř v kompletní sestavě, která si sice dokázala vytvořit územní převahu, ale s koncovkou to bylo hodně slabé. Příčinou byla opět tvrdošíjná hra středem hřiště se zbytečnou spoustou kliček, které náš postup k brance soupeře zpomaloval, takže jsme většinou naráželi do již zformované obrany domácích. Několik dobrých přihrávek do brankových příležitostí zlikvidoval brankář domácích včasným vyběhnutím. Výsledkem naší snahy byla jediná branka, kterou vsítil Tomáš Hájek po závaru v pokutovém území domácích. Přesto, že byl soupeř herně slabší, dokázal si vytvořit dvě vyložené brankové příležitosti a jen díky zbrklosti domácích útočníků nešel do vedení. Brejkové příležitosti domácích zase vyplynuly z nedůsledného obsazování a nulového napadání hráčů soupeře, kteří tak měli spoustu času na zpracování míčů a zakládání rychlých protiútoků. Do druhého poločasu naskočili do sestavy dva hráči z mužstva dorostu, kteří tentokrát posílili naší lavičku náhradníků. Svým pohybem a zlepšenou kombinací bylo najednou na hřišti pro nás víc prostoru. Již za dvě minuty zvýšil naše vedení Tomáš Pěnkava. Na hřiště šel další dorostenec, Daniel Košťál, který střídal Milana Faltuse po dost důrazné kritice rozhodčího, která hrozila jeho vyloučením. Čtvrtým dorostencem, který šel do hry místo Martina Janaty byl Filip Tajmr. Změny v sestavě viditelně prospěly Honzovi Vrbovi, který byl po prvním poločasu na střídání. V rozmezí čtyř minut navýšil naše vedení již na 4:0. Za další čtyři minuty už to bylo 7:0, po brankách Standy Uhlíře (2x) a Tomáše Zetky. Osmou branku přidal Lukáš Vrba a výhru na konečných 9:0 v náš prospěch pečetil svou druhou brankou Tomáš Pěnkava. Proměnu naší hry k lepšímu změnilo několik faktorů. Zlepšeným pohybem jsme dokázali ovládnout střed hřiště a eliminovat rozehrávku soupeře již v blízkosti jeho pokutového území. Začali jsme využívat křídelní hru, což znesnadňovalo hru domácím obráncům, kteří museli bránit větší prostor a my tak mohli využívat vzniklých mezer v jejich obraně. Do konce podzimní části soutěže zbývá poslední kolo. Hrajeme doma, s týmem Braňan, v sobotu, 17. 11., už od 10:00 hodin.

Datum vložení: 15. 11. 2018 16:38
Datum poslední aktualizace: 15. 11. 2018 16:42
Autor: Správce Webu