Sportovní klub Strupčice
Sportovní klub Strupčice,spolek

27. 10. 2018, mistrovské utkání I. B třídy mužů, 10. kolo

27. 10. 2018, mistrovské utkání I. B třídy mužů, 10. kolo 1

TJ Nové Sedlo v. SK Strupčice: 4 : 1, poločas 2 : 1
Jak začít hodnocení průběhu tohoto zápasu? Asi tak, že tým Strupčic podal zřejmě svůj nejslabší výkon v podzimní části soutěže. Přitom se nemůžeme vymlouvat na absenci opor v sestavě. Kromě potrestaného Jardy Juliše a chybějícího Radka Baksy jsme měli kompletní tým. Domácí tým hrál jednoduše. Po několika krátkých přihrávkách, bez zbytečného kličkování následoval míč do volného prostoru za naše obránce, kteří měli s tímto způsobem hry spoustu starostí. Naše chronická bolest, která se jmenuje nedůsledné obsazování protihráčů při ztrátě míče, jim to usnadňovala. Absolutně největší hrozbou pro naší obranu bylo zahrávání standardních situací do našeho pokutového území. Dostat po takové rozehrávce míč do bezpečné vzdálenosti od naší branky je pro naší obranu většinou neřešitelný úkol a soupeř z toho často těží. Z uvedených důvodů jsme rychle prohrávali 2 : 0. posledních 15 minut první půle jsme se začali prosazovat i my. Najednou jsme začali vnímat volné prostory ne krajích hřiště a po přihrávkách do těchto míst několikrát nebezpečně zaútočit. To byla cesta, jak soupeře přehrát. Získali jsme převahu a z několika dobrých brankových příležitostí jsme jednu proměnili, když přesnou přízemní přihrávku Tomáše Zetky dopravil do sítě Matěj Klein. V závěru prvního poločasu jsme byli jasně lepším týmem. Do druhého poločasu šel do hry Pepík Hromas za Matěje Kleina. V kabině jsme si řekli, že musíme pokračovat ve hře, kterou jsme produkovali ke konci první části hry. Nestalo se. Kromě jednoho závaru v pokutovém území domácích jsme si nevytvořili nic. V 56té minutě to byl naopak domácí tým, který, jak jinak, po rohovém kopu zaznamenal třetí branku. Střelce branky, který proběhl téměř celým naším pokutovým územím, nikdo z našich obránců nezaregistroval. Od tohoto okamžiku už to byla jen jakási herní křeč z naší strany. Většině našich hráčů nelze upřít snahu s výsledkem něco udělat, ale prostředky, které k tomu volili, na soupeře neplatily. Stručně popsáno, snažili jsme se dostat na dostřel soupeřovi branky převážně středem, přehuštěným obránci domácích, kteří dokázali naše pokusy úspěšně likvidovat. Na hru po křídlech, která se ukázala být velmi účinným prostředkem při dobývání soupeřovi branky, jsme jaksi zapomněli. Tímto stylem hry jsme zcela logicky téměř vyřadili naše hráče na krajích hřiště. Míče na obsazené útočníky Hromase a Faltuse, kteří se většinou snažili prosadit individuálně, což na zkušené obránce soupeře nefungovalo, pohodlně získával domácí tým. Je pravda, že rozhodčí mohl v náš prospěch odpískat dvě penalty, ale buď situaci dobře neviděl, nebo ji vyhodnotil jako neúmyslné hraní rukou. Ve snaze s výsledkem něco udělat jsme stále více otevírali obranu, což využil soupeř k dosažení čtvrté branky. Co dodat. Snad jen, že způsob hry, kterým jsme se prezentovali proti Novému Sedlu, k úspěchu nepovede. Pokud na hřišti nebudou hráči ochotni plnit pokyny, které dostávají před každým zápasem, budeme se trápit v každém utkání. A tvrdě se nám to může vymstít již tuto sobotu, 3. 10., při utkání s Černovicemi, vedoucím týmem tabulky, které hrajeme doma. Zápas začíná v 10:30 hodin.

Datum vložení: 8. 11. 2018 16:46
Datum poslední aktualizace: 15. 11. 2018 16:47
Autor: Správce Webu

Aktuální teplota

28.9.2021 10:17

Aktuální teplota:

21,3 °C

Vlhkost:

72,6 %

Rosný bod:

16,2 °C

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Netfotbal