Co nás čeká a nemine..

Léto je v plném proudu, za týden se nám "lámou" prázdniny a za měsíc, koncem srpna se rozběhne další ročník mistrovských fotbalových soutěží. Nadcházející ročník v soutěžích dospělých bude zajímavý hlavně tím, že na jeho konci bude platit velmi tvrdý sestupový klíč s ohledem na reorganizaci krajských soutěží od roku 2019. V I. B třídě, kterou hrají fotbalisté SK Strupčice bude mít jistotu udržení tým, který skončí zhruba do čtvrtého místa. Ti ostatní se můžou vystavit nebezpečí sestupu do okresního přeboru. Z uvedených důvodů mně dost překvapila reakce většiny členů kádru mužů na výzvu k zahájení letní přípravy tuto sobotu, 28. července. Kromě 5ti lidí se všichni ostatní omluvili. Lze to pochopit i přesto, že jsme si tento termín (nezávazně) stanovili v první polovině července. Pokud ale nezačneme opravdu poctivě všichni makat od příštího týdne, tak se předem odsuzujeme do role adeptů na sestup. Bylo by to škoda, protože po fotbalové stránce na tuto soutěž máme, ale ne bez přípravy. To nám nakonec potvrdil i průběh jarní části soutěže, ve kterém jsme ztratili zbytečně 9 bodů a připravili se tak o daleko lepší umístění v tabulce. A o tyto body jsme přišli z důvodu prakticky nulové zimní přípravy. Nespoléhal bych na to, že to v tomto ročníku uhrajeme jako v minulých letech z podstaty (zkušenosti, atd...). Jsem přesvědčený, že podobně jako já uvažují i v ostatních klubech a že soupeři budou na mistráky dobře připraveni. A proto se obracím na všechny hráče s výzvou k větší osobní odpovědnosti k týmu a ke klubu. Udržení soutěže zároveň vnímám jako povinnost ve vztahu k naší mládeži. Říká se, že štěstí přeje připraveným, tak mu pojďme naproti, a to v úterý, 31. 7., o 18:30 hodin. Už 11. 8. nás čeká turnaj, Memoriál hrdinů (již 69. ročník). Za soupeře máme samé účastníky I. A třídy (FC Spořice, FK Postoloprty, Sokol Březno), takže to bude prověrka jak se patří.

Datum vložení: 24. 7. 2018 18:31
Datum poslední aktualizace: 25. 9. 2018 18:34