Spartan Race Training Group

Spartan Race Training Group  1

Na konci dubna jsme se v celkem hojném počtu zúčastnili závodů v oblíbené destinaci Kouty nad Desnou, kde se konal další závod Spartan Race (SR) tohoto roku. Jako hlavní závod nás v sobotu čekal Super, druhá obtížnost SR. Musím říct, že postavit se na start asi zaváhalo spoustu závodníků, protože jsme netušili, co si pro nás připravil nejen pořadatel SR, ale především počasí. Čekali nás nejen kopce, bláto a překážky, ale také sníh, zima a potok ledové vody, ve kterém jsme se museli ponořit téměř i s hlavou. Byli chvíle, kdy nám bylo horko, potřebovali jsme ochladit, ale převládaly okamžiky, kdy se nám studená voda dostávala pod oblečení a moc příjemné to zrovna nebylo. Nicméně jsme si všichni závod užili a ti, kterým obtížnost SUPER nestačila se druhý den, v neděli ještě zúčastnili závodu SPRINT (1 obtížnost). Domu jsme dorazili všichni spokojení a zdraví. Další velmi důležitý, dovolím si napsat, že nejdůležitější závod této sezony nás čeká. Je to SR ULTRA BEAST, což je 42+ km a více jak 60 překážek, který se koná ve Valčianské Dolině na Slovensku, takže poslední měsíc a půl se soustředíme v tréninku na dlouhé tratě a zvyšování výdrže. Bude to závod opravdu náročný. Někteří z nás se proto v rámci tréninku účastnili závodu „Jirkovský crossmaraton“, což byla trať velmi náročná nejen na svou délku maratonu 42,195 km, ale také pro svou obtížnou první část, která nevede nikam jinam než vzhůru do kopce, ale také pro vysoké venkovní teploty, které u některých závodníků mohly způsobit zdravotní problémy, případně zpevněný povrch, asfalt po kterém se většinu tratě běželo - nic příjemného pro kotníky a kolena. Naštěstí jsme všichni, i ti, kterým bylo na trati velmi nevolno, dorazili do cíle a myslím, že jsme byli všichni spokojení, že tento závod je za námi. Třetí víkend v červnu se malá pánská část zajela podívat do Holic, nedaleko Hradce Králové a vyzkoušeli si další závod ze skupiny překážkových běhů a to Gladiátor Race, setkali se s blátem, vodou a jinými překážkami, než na SR, takže jistě cenná zkušenost pro každého z nich. Jednou z našich dalších zajímavostí je, že 3 naši členové - 2 pánové a dáma se v loňském roce kvalifikovali na Mistrovství Evropy v OCR (překážkové běhy), které se konají v Holandsku a to 1. 7. 2017 - Budeme držet palce a Vás informovat. 25. 6. proběhl 2. ročník Spartan Games ve Strupčicích. Počasí přálo a odpoledne si všichni užili.

Datum vložení: 26. 6. 2017 9:01
Datum poslední aktualizace: 20. 7. 2017 9:04