Sportovní klub Strupčice
Sportovní klub Strupčice,spolek

Spartan Race Training Groupe

Spartan Race Training Groupe  1

Letní měsíce, čas dovolených se u našeho týmu pouze lehce projevil v nižší účasti na trenincích, ale co se závodů týká, těch bylo a stále je požehnaně. ME v OCR (překážkové běhy), které se konaly v Holandsku na začátku prázdnin, si naši 3 vyvolení, Anna Vlachová, Láďa Bartoš a Zdeněk Řehoř náležitě užili. Počasí bylo spartanské, celý den pršelo a pofukoval vítr, který některým překážkám přidával na obtížnosti. Všichni tři přežili pouze s mozoly na rukou, ale se skvělým zážitkem. Účast na závodu byla obrovská a konkurence ještě větší. Hlavním cílem bylo dokončit, a to si splnili všichni tři. Pro jednoho z nich, Zdendu Řehoře, byl tento závod obzvláště výjimečný a to proto, že jako jeden z mála, překonal všechny překážky, tj. že neměl žádnou časovou penalizaci za nesplnění překážky.

V půli července jsme se v hojném počtu zúčastnili nejdelšího závodu tohoto roku ve střední Evropě, a to Ultra Beastu ve Valčianské Dolině na Slovensku, která je proslulá svými prudkými kopci a téměř žádnou rovinou. Závod byl opravdu velmi náročný a odvážlivců z našeho týmu bylo 25. Pro některé z nich byl závod bohužel neúspěšný, kvůli nezvládnutí časového check pointu, ale i tak se nevzdali a plánují tuto obtížnost pokořit v příštím roce. V jaké lokalitě tentokrát? To se musíme nechat překvapit. Další výzvou pro některé z nás byl Trifekta víkend v Polské Krynici, která je dosti daleko, ale ani to nás neodradilo jet si splnit další medajlovou výzvu a to 3 závody, 3 obtížnosti (1. Sprint, 2. Super, 3. Beast). Výsledkem bylo 5 medajlí. Byl to nádherný víkend, kdy si spousta z nás sáhla na samé dno, ale všichni jsme domů odjížděli spokojení. Zbytek prázdnin se pak nesl v pohodových závodech v severních Čechách - Night Run v Mostě a Chomutovský půlmaraton. Vyjímkou byl Spartan závod v Litvli, který je pověstný spoustou vody a bláta, kde nejsou žádné kopce, jen pole a louky a řeka Morava. Tam jsme se vydali i se svými ratolestmi, které běželi svůj vlastní dětský závod. Vyzkoušeli si, jaké to je, namočit se až ke krku, plazit se až po bradu v blátě a hlavně získat další medaili do své sbírky. Září a začátek nového školního roku pak část z nás navštívila Gladiátora v Josefově, Neon Run v Praze, Karlštejnskou 9, Půlmaraton v Ústí nad Labem a září zakončíme jak jinak, než spartanskými víkendy, a to 23. - 24. 9. v Liberci, na závodech Beast a Sprint, a dva z nás si 30. 9. zajedou vyzkoušet západního Spartana, střední obtížnost Super, do Berlína. Měsícem září sice pro letošní rok končí sezona Spartan race závodů, ale stále máme v plánu navštívit Gladiátora v Praze a na Velké Pardubické. Dále nás čeká Mostecký běh kolem jezera, City cross run v Praze, Půlmaraton na autodromu, 24-hodinovka ve Fr. Lázních a spousta dalších.

Datum vložení: 1. 10. 2017 10:24
Datum poslední aktualizace: 3. 10. 2017 10:30
Autor: Správce Webu