9. kolo I. B třídy mužů

9. kolo I. B třídy mužů 1

Tak máme za sebou další kolo v pořadí 9. Hostili jsme doma favorita skupiny, Sokol Obrnice a stává se už smutnou tradicící, že jsme své fanoušky opět nepotěšili a dovolili odvézt hostům všechny body po porážce 0:2. Dlouho jsem se rozmýšlel, jak "uchopit" komentář k tomuto utkání, až jsem se rozhodl to popsat tak, jak jsem to vnímal já, osobně. U fotbalu se pohybuji desítky let, zažil spoustu příhod a mám dost zkušeností na to, abych dokázal vycítit, že není vše v duchu fair play. Body jsme neztratili po špatném výkonu. Nebyl bez chyb, ale ty se ve fotbalu vyskytují. Vývoj zápasu podle mého názoru ovlivnila ostrá výměna názorů mezi hlavním rozhodčím utkání a funkcionářem Obrnic, ve které padaly i vyhrůžky o možném předvolání hlavního rozhodčího na disciplinární komisi a která se odehrála během prvních deseti minut zápasu. Výkon rozhodčího určitě situace ovlinila, protože od této chvíle bylo všechno jinak. Vstřelili jsme také dvě branky, obě neuznané pro ofsajd, jedna zřejmě oprávněně. Po, z mého pohledu zákrocích za hranicíc pravidel ze strany obrany hostů, jsme měli kopat dva pokutové kopy, ale rozhodčí to ze svého postavení neviděl nebo nechtěl vidět. Není mým zvykem se vymlouvat na zmíněné okolnosti. Ti, kteří mně znají, tak potvrdí, že jsem spíš kritický ke svým hráčům, ale tentokrát stojím na jejich straně. Neomlouvám jejich chování, kterým si "řekli" o udělení 5ti žlutých karet, jsou už natolik zkušení, že měli umět své emoce ovládnout, dokázat se přenést přes pocit křivdy. Co dodat závěrem. Fotbal nás baví, těšíme se na každý zápas, po vítězství jsme až v euforii, po porážce od lepšího týmu naštvaní, ale dokážeme to sportovně přijmout. Ale po tomto zápase (alespoň u mně) se dostavil pocit znechucení. Vím, že to za chvíli přejde, tyto stavy musíme v rozehrané soutěži co nejrychleji hodit za hlavu, protože už tuto sobotu, opět doma, nás čeká další soupeř, mužstvo Blažimi. Pozor!!! Zápas začíná už v 11:00. Ze soboty na neděli se totiž mění čas.

Datum vložení: 23. 10. 2017 19:05
Datum poslední aktualizace: 1. 11. 2017 7:10