Podzim ve Sportovním klubu Strupčice

Podzim ve Sportovním klubu Strupčice  1

Podzim byl již ve znamení naplno běžících soutěží, což bylo náročné hlavně pro vedoucí a trenéry jednotlivých sportů. Práce výkonného výboru se v této době odehrávala ve vytváření podmínek v oblasti ekonomického, materiálního a personálního zajištění pro bezproblémovou činnost jednotlivých mužstev. V hospodářské oblasti byly dokončeny inventury majetku klubu, příprava na vyúčtování dotací poskytovatelům a příprava podkladů pro podání žádostí o dotace na rok 2018. V materiální části, na základě požadavků vedoucích jednotlivých sportů bylo nutné zajistit doplnění výbavy mládežnických kolektivů novým oblečením (starší žáci, přípravka), dále zabezpečit dovybavení stolních tenistů rekvizitami, potřebnými k jejich reprezentaci klubu v soutěži, do které nastoupili v průběhu podzimu. V personální oblasti se dořešilo vedení dívčího kroužku házené, který opět začal pravidelně fungovat. Po dohodě s vedením spolku Florbal Jirkov, který projevil stát se jako právnická osoba, členem Sportovního klubu Strupčice, svolal výkonný výbor Valnou hromadu, která přijetí spolku Florbal Jirkov, schválila.

Tak, jako každý rok uspořádal Sportovní klub pro vedení klubu, vedení jednotlivých sportů vystupujících pod hlavičkou SK a další funkcionáře, tzn. trenéry, vedoucí mužstev, pořadatele, organizační pracovníky, zkrátka pro všechny, kteří se podílejí na sice na první pohled neviditelné, ale přitom velmi důležité činnosti pro plynulý chod klubu hlavně při organizaci mistrovských soutěží, večírek, na kterém všem poděkoval za odvedenou práci pro sport ve Strupčicích.
   Klíčovým sportem v SK je fotbal. Je to historicky dáno, protože to byli právě fotbalisté, kteří v roce 1931 sportovní organizaci založili, a proto při hodnocení vlastní sportovní činnosti fotbalem začneme. V každém klubu je zrcadlem výkonnosti mužstvo dospělých a není tomu jinak ani u nás. Vystupování našeho týmu v podzimní části soutěže jsme v minulém čísle občasníku ukončili utkáním proti Březenecké, která nám vystavila velice špatné vysvědčení. Propadák jsme napravili hned v dalším utkání, na hřišti Nového Sedla, kde jsme dokázali zvítězit, nicméně hned další zápas doma, s Černovicemi, jsme opět dostali lekci z produktivity a utkání prohráli. V dalším zápase, v Lomu, kam jsme zajížděli se silně improvizovanou sestavou, předvedl tým velmi dobrý výkon, dotáhl výsledek do nerozhodného stavu a v penaltovém rozstřelu odvezl ze hřiště soupeře dva body. Za to hned v dalším utkání doma jsme podlehli Obrnicím 0:2. Toto utkání nemá smysl příliš komentovat, protože jsme nepropadli herně, ale dva neuznané góly a dvě jasné, ale neodpískané penalty v náš prospěch hovoří za vše. V dalším utkání doma jsme přehráli Blažim 4:0. ale fotbalovým lekcím na náš vrub ještě nebyl konec. Byla nám udělena v Tuchořicích, odkud jsme odjeli s porážkou 5:1 a ta pro nás byla ještě milosrdná. V posledních dvou utkáních jsme získali ještě 4 body a v tabulce tak přezimujeme na pátém místě, se ziskem 22 bodů. Průběh podzimu ukázal, že mužstvo výkonnostně nemá na čelo tabulky. Částečně jde o herní projev a dílem o nedostatečnou kondici. Na hráčské schůzi, která proběhla začátkem prosince, jsme si vše rozebrali, řekli si, na čem je třeba přes zimu zapracovat pro zlepšení stavu. Jak vážně to hráči pojmou, uvidíme v průběhu zimní přípravy. Příprava začíná 20. ledna, na 27. ledna je dojednán přípravný zápas s Dobroměřicemi, na UMT v Lounech. Přípravu mužstva vede Jaroslav Vostrý st., vedoucím mužstva je Zdeněk Vostrý.

Datum vložení: 20. 12. 2017 22:16
Datum poslední aktualizace: 20. 12. 2017 22:19