Zima ve Sportovním klubu Strupčice

Zima ve Sportovním klubu Strupčice 1

(autor příspěvku: Jaroslav Vostrý st.)

V zimních měsících došlo ve Sportovním klubu Strupčice k řadě významných událostí, které se od letošního roku promítnou ve změně činnosti klubu. Pod hlavičku SK začaly oficiálně vystupovat další sporty. K fotbalu se přidala skupina Spartan Race Training Groupe, jejíž náplní je kondiční příprava a běhy s překážkami v terénu, dále stolní tenis a již dříve, ve druhém pololetí minulého roku pak miniházená žákyň, která vystupuje jako farma DHK Most. Tyto změny se samozřejmě promítly v navýšení členské základny SK. Aktuální stav je 166 členů, z toho 77 mládeže. V důsledku těchto událostí bylo nutné provést i změny ve vedení SK. Ty byly předmětem jednání volební Valné hromady SK, která se uskutečnila koncem ledna. Valná hromada, kromě hodnocení činnosti za rok 2016, odsouhlasila úpravu Stanov SK, která se mimo jiné týkala i navýšení počtu funkcionářů výkonného výboru na 9 členů z důvodu zastoupení zmíněných sportů ve vedení SK.

Staronovým předsedou SK byl zvolen Jaroslav Vostrý starší, místopředsedou Radim Tlustý, sekretářem František Jančička, hospodářem Jitka Lenková, členy VV pak Martin Hlaváček, Zdeněk Vedral, Zdeněk Řehoř, Viktorija Pavlišová a Veronika Maršíková. Kromě výkonného výboru byla zvolena také revizní komise ve složení Anna Jarošová (předseda), Nikola Kejřová a Michaela Rösslerová. Nové vedení SK se bude muset vypořádat se složitější administrativou při zajišťování podmínek pro fungování všech sportů SK, a to hlavně ve směru materiálního a personálního zabezpečení jejich činnosti, ať už soutěžní nebo rekreační, musí učinit potřebná opatření ke zlepšení disciplíny ve vybírání členských příspěvků a v neposlední řadě se zaměřit na zlepšení propagace činnosti klubu doplněním a pravidelnou aktualizací webových stránek SK. Určitým vodítkem pro činnost v tomto roce budou i podnětné připomínky, které zazněly z úst účastníků valné hromady. První „prověrkou“ nového vedení, která následovala po valné hromadě, byl Sportovní ples, který proběhl ve sportovní hale. Po zkušenostech z předchozích let panovaly obavy z malé návštěvnosti, které se naštěstí ukázaly zbytečné. Kromě obvyklé propagace jsme využili i oblíbený komunikační prostředek, sociální síť Facebook. Ples navštívilo téměř 226 lidí a skončil ekonomicky dobře.

Datum vložení: 28. 3. 2017 9:18
Datum poslední aktualizace: 28. 3. 2017 9:35