Sportovní klub Strupčice
Sportovní klub Strupčice,spolek

Fotbalový turnaj - uctění památky

Fotbalový turnaj - uctění památky

Na hřišti ve Strupčicích proběhl fotbalový turnaj, kterým si Sportovní klub Strupčice připomíná památku svých bývalých členů, kteří ve druhé světové válce zahynuli v koncentračních táborech. Byli to:
Pavel Schück, dlouholetý předseda a pokladník
František Trnka, revizor
Alfred Schück, člen
Petr Schück, člen žákovského mužstva
Josef Šnajberk, člen
František Svoboda, člen

Proběhl jubilejní, již 70. ročník. Myšlenka, připomínat si tragickou skutečnost tímto způsobem, se narodila vzápětí po válce a vedení klubu ji v průběhu uplynulých let postupně přebírá z generace na generaci. Přesto, že od této strašlivé události uplynulo již hodně let, jsme přesvědčeni, že ani v současnosti nesmíme zapomenout na hrůzné události druhé světové války, které se, osobně a velmi citlivě dotkly milionů lidí.
Turnaje se zúčastnila mužstva TJ Sokol Obrnice, AFK LoKo Chomutov, FC H. V. Vrskmaň a SK Strupčice. Hrálo se systémem každý s každým, 2x25 minut, takže mužstva mezi sebou odehrála celkem 6 utkání. O vítězi celého turnaje nebylo jasno až do konce posledního zápasu mezi pořadatelským mužstvem SK Strupčice a Sokolem Obrnice. Vítěz, jak se říká „bral vše“ a tak to byl souboj jaksepatří. Šťastnější byl nakonec tým domácích, který zvítězil 3:2 a vyhrál celý turnaj o bod před Obrnicemi. Třetí místo obsadilo AFK LoKo Chomutov a čtvrté FC H.V. Vrskmaň. Cenu pro nejlepšího střelce bral hráč Kadlec z Obrnic, cenu pro nejlepšího brankáře získal Jan Jirásek ze Strupčic.
Utkání turnaje řídila dvojice rozhodčích (Milan Karpíšek a Miroslav Chroust), delegovaná OFS Chomutov. Třetího se, bohužel nepovedlo OFS zajistit, a tak musel pořadatel tento post obsadit laiky.
Celou akci lze, ve srovnání s předchozími léty hodnotit jako úspěšnou. Vystupování účastníků bylo na úrovni, odpovídající společenskému významu akce. Je třeba vyzdvihnout i jejich přístup k pietnímu aktu, který pravidelně probíhá při posledním utkání. Jde o vzpomínku a připomenutí dávných událostí, které si dnes ani nedokážeme představit. Zúčastnila se jej všechna mužstva turnaje, která minutou ticha uctila památku umučených sportovců.

Datum vložení: 17. 8. 2019 18:24
Datum poslední aktualizace: 18. 5. 2020 11:31
Autor: Správce Webu

Aktuální teplota

23.2.2024 21:17

Aktuální teplota:

6,1 °C

Vlhkost:

77,1 %

Rosný bod:

2,3 °C

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Netfotbal