Sportovní klub Strupčice
Sportovní klub Strupčice,spolek

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 111

Tři kategorie ,,přezimují,, na prvních místech v tabulce

Datum: 28. 11. 2022

Tři kategorie se po podzimní části umístily na prvním místě. Obě mužstva dospělých a starší žáci.

.

Facka jak od Škopkové a tři červené během půl minuty !!!

Datum: 14. 6. 2022

Zápas dospělých z 11.6.2022

Historické vítězství našich dorostenců

Historické vítězství našich dorostenců

Datum: 14. 6. 2022

Litoměřice - Strupčice 0:3
Strupčice - Trmice 16:1

.

Starší přípravka v nových dresech

Datum: 12. 5. 2022

Starší přípravka v nových dresech. Tímto děkujeme DEK Stavebniny za sponzorský dar.

Soustředění v Chorvatsku

Datum: 2. 2. 2022

Soustředění od 10. do 15.7 2022

Zápas starší přípravky 17.10.2021 ZRUŠEN!!!

Datum: 14. 10. 2021

SK Strupčice - FK Tatran Kadaň
Zápas starší přípravky, který byl naplánovaný na neděli 17.10.2021 od 09:30 je z důvodu karantény ZRUŠEN. O náhradním termínu Vás budeme informovat.

Krajský přebor staršího dorostu

Datum: 31. 8. 2021

V neděli 29.8.2021 proběhlo na domácím hřišti 3. kolo Krajského přeboru staršího dorostu. Zápas s FK Bílina skončil výhrou domácích 6:2 (v poločase 2:0). Střelci: Zeman J.- 2, Uhlíř J.- 2, Materna M., Košťál D.

1.B třída dospělých sk. B.

Datum: 31. 8. 2021

V sobotu 28.8.2021 proběhlo 5. kolo 1.B třídy dospělých sk. B . Zápas s TJ Krásný Dvůr skončil krásným výsledkem 1:4 čímž si naše mužstvo nadále zajistilo první místo v tabulce. Střelci: Hromas J. - 2, Nový Petr, Vrbka O.

Fotbal

Pozvánka na utkání

Datum: 27. 7. 2021

V neděli 1.8.2021 od 10:15 proběhne, na hřišti ve Strupčicích, přátelské utkání A- týmu Strupčice s 1.FC Spořice. O týden později 8.8.2021 od 17:00 se uskuteční první mistrák se Sokolem Lenešice.

Soustředění přípravek a bambini

Datum: 27. 7. 2021

Od pondělí 2.8.2021 proběhne v prostorách haly a fotbalového hřiště soustředění přípravek a bambini.

Fotbalové zápasy jaro 2020

Fotbalové zápasy jaro 2020

Datum: 27. 5. 2020

Jaro 2020

Přehled muži podzim 2019

Datum: 29. 11. 2019

Přehled odehraných zápasů mužů na podzim 2019.
Úvodní kolo krajského přeboru staršího dorostu

Úvodní kolo krajského přeboru staršího dorostu

Datum: 26. 9. 2019

Na domácím hřišti jsme přivítali tým z Děčína.
Hrál se hezký, vyrovnaný zápas, ale na konci byli šťastnější hosté.

Fotbalový turnaj - uctění památky

Fotbalový turnaj - uctění památky

Datum: 17. 8. 2019

Na hřišti ve Strupčicích proběhl fotbalový turnaj, kterým si Sportovní klub Strupčice připomíná památku svých bývalých členů, kteří ve druhé světové válce zahynuli v koncentračních táborech. Byli to:
Pavel Schück, dlouholetý předseda a pokladník
František Trnka, revizor
Alfred Schück, člen
Petr Schück, člen žákovského mužstva
Josef Šnajberk, člen
František Svoboda, člen

I. B třída SK Strupčice – 1. SK Jirkov 2 : 2

Datum: 15. 8. 2019

SK Strupčice – 1. SK Jirkov 2 : 2 (poločas 1 : 0); na penalty 0 : 3
Branky: vlastní 1. SK, 1x Nechanický

Stolní tenis

Stolní tenis

Datum: 10. 6. 2019

Dnes proběhlo závěrečné kolo okresního přeboru dětí OP3, ve kterém jsme porazili nejlepší družstvo KST Jirkova"G" a v konečném hodnoceni jsme tímto obsadili druhé místo v turnaji. Všem hráčům gratuluji.

Mužstvo starší přípravky Vilémov - Strupčice 8:5

Datum: 20. 5. 2019

Mužstvo starší přípravky vstoupilo do závěrečné fáze sezóny. Bojuje ve skupině o 7.-9.místo o nejlepší výsledek.
Na úvod kluci porazili mužstvo Kadaně, které ale celou sezónu odehrálo s hodně mladým týmem. Proto byl pro maličkého soupeře výsledek až možná krutý, navíc k tomu, že se hrálo za deště a velké zimy.....
Strupčice - Kadaň 11:0
g.: Zábran M. 5, Le Viet Hoang 4, Khůn P., Sležek J.

V dalším kole odjelo mužstvo přípravky ke svému zápasu do Vilémova. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. I přes vedení 0:3 v zápase neudrželi kluci dobrou hru a soupeř vyrovnal hru. A bohužel i přes vedení 3:5 patřil konec zápa:su soupeři a pěti slepenými góly upravil konečný výsledek ve prospěch domácího týmu.

g.: Khůn P. 3, Trejbal M. 2

Starší přípravka Strupčice - Ervěnice/Jirkov 5:7

Datum: 15. 5. 2019

Starší přípravka dohrála základní část okresního přeboru.
V předposledním kole hostila na domácím hřišti silný tým Ervěnice/Jirkov. V podařeném zápase se hra přelévala na obě strany a ve vedení se průběžně střídala obě mužstva. I přes nepříznivý výsledek v poločase (3:5) se kluci nevzdali a čtyřmi góly po sobě otočili výsledek. Hostům ale patřil závěr a 2 góly překlopily konečný výsledek na svou stranu. Klukům ale patřila pochvala za předvedený výkon a za bojovnost !
g.: Le Viet Hoang 3, Trejbal M. 3, Zábran M.

Starší přípravka Březno - Strupčice 11:3

Datum: 15. 5. 2019

V závěrečném kole odjelo mužstvo starší přípravky do Března. V utkání hráli kluci dobře, ale bohužel dobrou hru často střídaly chvíle, kdy se klukům moc nedařilo a to se odrazilo na výsledku. Po prohře v posledním kole soutěže skončili kluci v tabulce na 8. místě a čeká je tak ještě nadstavba, kde budou hrát s Vilémovem a Kadaní o konečné 7,-9, místo.
g.: Trejbal M., Zábran M., Khůn P.

M istrovské utkání I. B třídy SFK Chlumčany - SK Strupčice 1 : 1

Datum: 4. 5. 2019

SFK Chlumčany - SK Strupčice 1 : 1 (poločas 1 : 0); na penalty 3 : 0
Branky: Tomáš Hájek
Z plánované sestavy na utkání se na poslední chvíli, z důvodu zaměstnání omluvil Jirka Kunický, tak do základu musel opět nestárnoucí Otta Kovanda, kterého ve stoperské dvojici doplnil Jarda Juliš. Utkání provázelo nepříznivé počasí. Hrálo se za vytrvalého deště, ke kterému se přidal i vítr a teplota se pohybovala kolem 5ti stupňů. Pro nás, zrovna tak, jako v Tuchořicích bylo nevýhodou menší a hlavně užší hřiště. Z úvodu byla hra vyrovnaná, postupně jsme se začali více prosazovat my. Bylo velkou škodou, že jsme nedokázali proměnit vyložené šance. Míša Nechanický se 2x dostal k odraženému míči, který po střelách zpoza pokutového území neudržel brankář domácích, ale ani jednou se mu nepodařilo dostat míč do sítě. Neproměnil ani další brankovou příležitost, do které se dostal po perfektním uvolnění na hranici pokutového území, ale opět nastřelil jen brankáře.

Tuchořice - SK Strupčice 3 : 6 Mistrovské utkání I. B třídy

Datum: 20. 4. 2019

(poločas 2 : 3)
Branky: 4x Ondřej Čvančara, 1x Michal Nechanický, 1x Tomáš Zetka
K utkání jsme přistupovali s respektem. Z Tuchořic jsme v posledních sezónách moc bodů nepřivezli. Mají menší hřiště, na kterém to moc neumíme, hra je tím pádem více kontaktní, rovněž tak styl hry domácích, útoky po křídlech a centry na nabíhající spoluhráče, nám příliš nesedí. Věděli jsme, že to bude z naší strany hlavně o kvalitní obranné hře na naší polovině. Plány nám poněkud zkomplikoval Jirka Kunický, který se těsně před utkáním omluvil, tak jsme museli improvizovat a před zkušeného Ottu Kovandu postavit dorostence Dana Lenka. Přes veškerá varování hráčů před utkáním, nám to domácí předvedli už ve druhé minutě a ujali se vedení. Naštěstí jsme za dvě minuty dokázali odpovědět. Na míč, centrovaný Michalem Nechanickým si naběhl Tomáš Zetka a jeho střelu si srazil domácí obránce do vlastní branky. Domácí byli stále nebezpeční, ale zapomínali na důslednější obranu, čehož využil 2x Ondra Čvančara. Poprvé vyhrál osobní souboj s obráncem domácích a z levé strany přízemní střelou nás dostal do vedení, podruhé si naběhl na přihrávku Lukáše Vrby za obranu a brankáři domácích nedal šanci. Vedení o dvě branky jsme drželi až do 43 minuty, kdy domácí snížili z pokutového kopu. V prvním poločasu jsme opravdu nehráli dobře. Nedokázali jsme pokrývat hráče domácích, kteří si vypracovali celou řadu dobrých brankových příležitostí, ale buď byli nepřesní v zakončení, anebo je "vychytal" Ondra Kos, který zmařil dvě stoprocentní tutovky. Druhý poločas se vyvíjel podobně, jen s tím rozdílem, že jsme se dostali pod větší tlak a jen díky nepřesné koncovce domácích zůstávalo skóre beze změn. Volné poloviny domácích jsme naopak dokázali využít my. Byl to opět Ondra Čvančara, který dalšími dvěma góly, po přihrávkách Michala Nechanického a Standy Uhlíře navýšil naše vedení na rozdíl třech branek. Velký tlak jsme ustáli i zásluhou dalšího Ondry, našeho brankáře, který chytil určitě tři další tutovky a tak se nám dařilo až do 83 minuty držet tříbrankový náskok. Na třetí branku domácích jsme odpověděli minutu před koncem zápasu šestým gólem. A jak jinak, na začátku akce byl opět Ondra Čvančara, který vybojoval míč a připravil ideální šanci Míšovi Nechanickému. Vítězství na půdě Tuchořic je pro nás sice cenné, ale bylo to i dílem většího štěstí, které jsme v utkání měli a dílem skvělých výkonů našich Ondrů, Čvančary v poli a Kose v brance. Na hře týmu je třeba zapracovat. Už příští týden, v neděli, 28. 4., od 14:00 hodin hostíme mužstvo Ervěnice-Jirkov B a vzhledem k tomu, že jejich A-tým hraje už v sobotu, lze očekávat, že přijedou v nejsilnější možné sestavě.

FOTBALOVÉ TURNAJE OFS CHOMUTOV

Datum: 20. 4. 2019

OFS Chomutov ve spolupráci SK Strupčice, z.s. pořádají fotbalové turnaje OFS.

FC Dubí - SK Strupčice 0:3

Datum: 16. 4. 2019


Ve druhém jarním kole odjeli dorostenci do Dubí, kde už je čekal kvalitnější soupeř a na hře to bylo znát.

Naštěstí se v úvodu zápasu prosadil Standa Uhlíř a bylo na soupeři, aby dotahoval. Naši kluci měli většinu utkání převahu, ale šance změnit stav zápasu byly na obou stranách, protože domácí hrozili dlouhými nakopávanými balóny na své útočníky. Do šaten se šlo za stavu 0:1.

Ze začátku druhého poločasu se hra přelévala, šance na skórování taky byly na obou stranách, ale hra se postupně stěhovala na půlku soupeře. Tlak proměnil v branku Filip Tajmr, který ještě svým druhým gólem v závěru zápasu upravil výsledek na 0:3. Škoda neproměněných šancí, výsledek mohl být ještě výraznější.

Tajmr F. 2, Uhlíř S.

FK Duchcov - SK Strupčice 1:1

Datum: 16. 4. 2019


Ve třetím jarním kole odjeli dorostenci na zápas do Duchcova. Utkání se hrálo na rádoby travnaté ploše, na které se sem a tam objevil kousek trávy a stály tam dvě branky, tudíž to bylo "hřiště" pro mistrovský zápas I.třídy...

Soupeř nastoupil s taktikou tvrdé hry v osobních soubojích a hráčů soupeře, kteří chtěli hrát opravdu fotbal bylo jen pár.

Přesto se naši hráči dostali do několika šancí, které bohužel gólem neskončily. Až ve 32.minutě se po výborné průnikové přihrávce Daniela Košťála prosadil Tomáš Pěnkava a šlo se do kabin s jednogólovým náskokem.

Už při odchodu do kabin se situace přiostřila, když soupeř neunesl asi stav zápasu, nebo snad některé verdikty rozhodčího.

To přešlo i do druhého poločasu, hráči Duchcova ještě víc přitvrdili a chvílemi šlo až o surové zákroky. Nutno podotknout, že to hlavní sudí opravdu nezvládl a nechal zápas dojít do krajností. Soupeř vyrovnal a když po zcela jasné a i odpískané penaltě, domácí "lajnový sudí" dodatečně odmával ofsajd, sudí penaltu odvolal a zápas skončil 1:1

Nutno na druhou stranu zmínit, že kdyby ložené šance našeho dorostu skončily gólem, Duchcov by měl na kontě minimálně "bůra". Pak by se na některé sporné výroky a hru soupeře koukalo taky trochu jinak.

V penaltovém rozstřelu přálo štěstí nám a tak jsme odvezli z Duchcova alespoň dva body

Pěnkava T.

SK Strupčice - Vejprty 7:2

Datum: 16. 4. 2019

Ve třetím jarním kole přivítali naši starší žáci tým z Vejprt. Tentokrát už v plné sestavě celý zápas kontrolovali. Vzhledem k absenci klasického brankáře v této věkové kategorii nastoupil do branky Kuba Sležek a nevedl si vůbec špatně, ba naopak!

Po prvním poločase se šlo do kabin s pohodlným náskokem 4:0 a ve druhém poločase jsme hru kontrolovali. Škoda jen nevyžitích šancí....

Houdek J. 2, Patera J. 2, Rada R., Zeman J., Beran M

Krásný Dvůr - Strupčice 4:3

Datum: 15. 4. 2019


Starší žáky čekal ve druhém jarním kole důležitý zápas. Odjeli do Krásného Dvora, který byl v tabulce o bod za námi a šlo o souboj o první místo v tabulce. Tabulkově sice soupeř dýchal našim žákům ze druhého místa na záda, ale kvalita jejich hry k tomu měla hodně daleko.

Hned na úvod se musela řešit komplikace s postavením základní sestavy. Dan Čmejla vůbec nepřišel na sraz (bez omluvy) a tak musel místo na zápas s přípravkou odjet do Krásného Dvora Péťa Le. Po příjezdu čekala další špatná zpráva, nedorazili bratři Janečkovi a tak museli naši žáci prvních 20 minut hrát v 6, místo v 8. Po opožděném příjezdu Janečků byl tým alespoň kompletní, i když nebyl nikdo na střídání.

Zápas se hrál na jednu branku a to tu soupeřovu, ale soupeř využil menšího počtu našich hráčů a vedl 2:0. Do poločasu přidal ještě jeden gól a tak se šlo do kabina za stavu 3:0
Po poločase už se hrálo vysloveně na jednu bránu, ale pro naše žáky asi moc malou.

Krále střelců celé soutěže potvrdil Kuba Zeman třemi góly, ale soupeř tradičně po dlouhém nákopu a sprinterském souboji s naší "bejby" obranou vsítil čtvrtý, vítězný gól.
Kdyby došlo k proměnění alespoň třetiny našich šancí, jeli jsme se třemi body domů my.

Zeman J. 3

SK Strupčice – TK Krásný Dvůr 1 : 0

Datum: 8. 4. 2019

Mistrovské utkání I. B třídy, 16 kolo
SK Strupčice – TK Krásný Dvůr 1 : 0 (poločas 1 : 0)
Branky: Tomáš Hájek

Sokol Lenešice - SK Strupčice 0 : 0

Datum: 31. 3. 2019

Mistrovské utkání I. B třídy, 15 kolo
poločas 0 : 0) prohra na penalty

SK Strupčice – Sokol Vilémov 1 : 1

Datum: 24. 3. 2019

Mistrovské utkání I. B třídy, 14 kolo
(poločas 0 : 1) vítězství na penalty
Branky: Lukáš Vrba z pokutového kopu

Ohlédnutí za podzimní částí mistrovské soutěže mužů ve fotbalu, I. B třídy krajské soutěže. 1

Ohlédnutí za podzimní částí mistrovské soutěže mužů ve fotbalu, I. B třídy krajské soutěže.

Datum: 1. 1. 2019


Podzimní boje o mistrovské body skončily. Na čele tabulky překvapivě, ale zaslouženě přezimuje mužstvo FK Blažim. Ale vraťme se k našemu mužstvu. O ostudných událostech při posledním mistrovském utkání na domácím hřišti již byla řeč. Provinivší se hráči dostali vysoké, ale zasloužené tresty. Honza Vrba si nezahraje 18 měsíců, Radek Baksa 12 měsíců. V jarních bojích o udržení v I. B třídě budou týmu určitě chybět. Ve Strupčicích byl a zatím stále je fotbal hlavním sportem. Je to krásná hra. Já osobně jsem ji věnoval již 50 let svého života. Ať jako hráči, funkcionáři nebo trenérovi mně fotbal přinášel převážně radost. Jako většina sportů, tak i fotbal má svá pravidla, kterými se musí všech 22 aktérů utkání řídit. Jejich dodržování je úlohou rozhodčích. Nemají to jednoduché. Leží na nich ohromná odpovědnost za regulérní průběh utkání. Stane se, že se to někdy se to nepovede. I rozhodčí jsou jenom lidé a dělají chyby. Vidíme to často i ve vrcholných soutěžích, které řídí ti nejlepší z nich. Pochopí to jen ten, který v sobě najde tu odvahu, vezme si píšťalku a jde fotbalový zápas odpískat. Najednou zjistí, že kromě něj je na hrací ploše ještě dalších 22 rozhodčích, kteří to zpravidla vidí úplně jinak (mluvím z osobní zkušenosti, taky jsem několik utkání řídil, ale většinou jako laik). Každý z aktérů utkání má o pravidlech slušné povědomí, ale ne takové, jako delegovaní rozhodčí, kteří jsou proškoleni a přezkoušeni ze svých znalostí a ty si pravidelně doplňují a ověřují formou testů na seminářích, které pro ně pořádá řídící orgán soutěže. Ve výhodě jsou samozřejmě arbitři, kteří fotbal sami hráli, a těch je většina. Je u nich předpoklad, že budou utkání řídit s větším citem pro hru. Každý z rozhodčích má svůj "metr" na řízení utkání, ale v zásadě by se měl vejít do ustanovení pravidel. Jejich výklad zdá se být dost variabilní. Jak jinak by se dalo vysvětlit několik případů, které v krátkosti popíšu. Viděl jsem udělení červené karty za zmaření jasné brankové příležitosti za podražení ze strany asi 5 metrů za půlící čárou. Obránce ve snaze vypíchnout útočníkovi míč zasáhl pozdě a útočník mu přepadl přes nohu. Posouzeno správně, útočník by šel sám na branku, ale od půlící čáry na cestě k brance se mohlo přihodit ještě cokoliv. Jiný příklad: "útočník se obhozením zbavil obránce v kruhu pokutového území a postupoval by sám na brankáře. Obránce ho srazil na trávník. Rozhodčí nařídil přímý volný kop bez udělení osobního trestu". Viděl jsem, jak rozhodčí proti jednomu mužstvu nenařídil dva pokutové kopy, vždy za hraní rukou v pokutovém území. Viděl jsem sražení útočícího hráče v jasné brankové příležitosti na značce pokutového kopu, po kterém letěl téměř 2 metry vzduchem. Rozhodčím posouzeno jako zákrok v mezích pravidel. Viděl jsem útočníka, který v brankovém území vykopl brankáři míč z náruče a jeho spoluhráč vstřelil branku. V jiném případě pomezní rozhodčí naprosto přesně, na vzdálenost asi 45 metrů, navíc v houštině hráčů, posoudil hru útočníka jako hrubé nesportovní chování, za což útočník dostal červenou kartu. Když jsem četl popis zákroku v zápisu o utkání, tak by postižený hráč musel mít zlomené obě podkolenní kosti. Žádné zranění v zápisu o utkání nebylo nahlášeno. Jak už jsem se zmínil, úkol rozhodčích v utkání není lehký a jsou to kolikrát tvrdě vydělané peníze. Je třeba ale říci, že na této výkonnostní úrovni hráči fotbal za peníze nehrají. Naopak musí i do kasy klubu přispět, aby měli pro zápas vše připravené. Hrají fotbal především pro radost. A na to především by měli myslet všichni, kteří se kolem soutěží na této úrovni pohybují.

Zobrazeno 1-30 ze 111

Aktuální teplota

28.5.2024 13:05

Aktuální teplota:

17.2 °C

Vlhkost:

77.2 %

Rosný bod:

13.2 °C

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Netfotbal