Sportovní klub Strupčice
Sportovní klub Strupčice,spolek

Léto ve Sportovním klubu Strupčice

Léto ve Sportovním klubu Strupčice  1

V letním období byla aktivita SK tak trochu prázdninová, ale určitě ne pro vedení klubu. Po ukončení ročníku fotbalových soutěží již byly v plném proudu přípravy na další rok, zatím jen administrativního charakteru, což obnáší podat přihlášky jednotlivých mužstev příslušným řídícím článkům, v našem případě Ústeckému krajskému fotbalovému svazu a Okresnímu fotbalovému svazu.

Svým způsobem to byly starosti příjemné, protože mužstvo starších žáků si vybojovalo postup do krajského přeboru, a to se v historii klubu ještě žádnému mládežnickému týmu nepovedlo. Bylo třeba pracovat na doplnění kádru mužstev ve všech věkových kategoriích, zejména učinit potřebné kroky k vyřízení sdružení mužstev s klubem Sokol Údlice, aby bylo možné naplnit podmínky pro účast starších žáků v krajském přeboru. Ta klíčová z našeho pohledu byla zajistit kádr i mužstva mladších žáků, protože bez nich by nebylo možné krajských přebor starších žáků hrát. Podobná jednání probíhala i v oddílu stolního tenisu. Bylo potřeba provést registraci stolních tenistů do České asociace stolního tenisu a podat přihlášku do soutěže. Dalším úkolem vedení klubu bylo zabezpečit i potřebnou údržbu hrací plochy pro fotbal, kterou, jako v minulých letech zajišťovala firma Eurogreen na přelomu měsíců června a července. Přes letní období pokračoval v činnosti oddíl stolního tenisu, který, kromě sportování řeší přípravu na vylepšení osvětlení v tělocvičně ZŠ. Bez problémů funguje skupina SRTG. Nejsme spokojeni s činností oddílu miniházené, která v průběhu jara postupně slábla, až ustala úplně. V nejbližších dnech má proběhnout schůzka s vedením DHK Most a budeme se snažit najít nějaké východisko. Kromě uvedených sportů funguje v obci také oddíl florbalu mládeže, zatím ale mimo SK. Vzhledem k oboustrannému zájmu svolalo vedení SK na 7. října mimořádnou Valnou hromadu, která bude rozhodovat o přijetí florbalu mezi sportovce SK Strupčice. Nedílnou součástí práce vedení SK v tomto období, bylo i zajišťování finančních prostředků. Klub svou činnost financuje hlavně z příspěvku obce, který ale na pokrytí ročních nákladů na jednotlivé sporty nestačí. Vzhledem k dobře známým událostem z května letošního roku mezi FAČR a MŠMT, které mimo jiné vedly i k odstoupení předsedy FAČR z funkce, bylo pozastaveno vyplácení dotací klubům. Dotaci na činnost z MŠMT již sice máme na účtu, ale zřejmě bude problém s dotací na údržbu, kterou jsme v minulých letech téměř pravidelně dostávali. Zatím nemáme ani dotaci na činnost od FAČR za členské příspěvky, kterou jsme měli k dispozici vždy již na jaře. I v letošním roce jsme požádali o příspěvek Vršanskou uhelnou a v současné době již máme na stole smlouvu o poskytnutí finančního daru i na letošní rok.

Datum vložení: 1. 10. 2017 10:18
Datum poslední aktualizace: 3. 10. 2017 10:30
Autor: Správce Webu

Aktuální teplota

23.4.2024 07:04

Aktuální teplota:

1.9 °C

Vlhkost:

71.7 %

Rosný bod:

-2.7 °C

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Netfotbal