Sportovní klub Strupčice
Sportovní klub Strupčice,spolek

M istrovské utkání I. B třídy SFK Chlumčany - SK Strupčice 1 : 1

SFK Chlumčany - SK Strupčice 1 : 1 (poločas 1 : 0); na penalty 3 : 0
Branky: Tomáš Hájek
Z plánované sestavy na utkání se na poslední chvíli, z důvodu zaměstnání omluvil Jirka Kunický, tak do základu musel opět nestárnoucí Otta Kovanda, kterého ve stoperské dvojici doplnil Jarda Juliš. Utkání provázelo nepříznivé počasí. Hrálo se za vytrvalého deště, ke kterému se přidal i vítr a teplota se pohybovala kolem 5ti stupňů. Pro nás, zrovna tak, jako v Tuchořicích bylo nevýhodou menší a hlavně užší hřiště. Z úvodu byla hra vyrovnaná, postupně jsme se začali více prosazovat my. Bylo velkou škodou, že jsme nedokázali proměnit vyložené šance. Míša Nechanický se 2x dostal k odraženému míči, který po střelách zpoza pokutového území neudržel brankář domácích, ale ani jednou se mu nepodařilo dostat míč do sítě. Neproměnil ani další brankovou příležitost, do které se dostal po perfektním uvolnění na hranici pokutového území, ale opět nastřelil jen brankáře.

A tak nás ve 27 minutě zápasu domácí tým potrestal. Po dobře zahraném přímém kopu se ujal vedení, které do konce poločasu udržel. Do druhého poločasu jsme šli s jednou změnou. Místo Tomáše Zetky, kterému se příliš nedařilo v rozehrávce, šel do hry Daniel Košťál. Opět jsme hráli většinu času na polovině mužstva domácích, které sporadicky, ale nebezpečně útočilo do naší odkryté poloviny hřiště. Vše ale dokázala naše obrana, zajišťována Ondrou Kosem v brance likvidovat. V 55 minutě střídal Tomáš Pěnkava Standu Uhlíře, místo kterého se do útoku přesunul Ondra Čvančara a v 66 minutě Milan Materna Míšu Nechanického. Milan se postavil na post pravého záložníka a do útoku se přesunul Dan Košťál. V 78 minutě jsme se konečně dočkali vyrovnání. Na perfektně zahraný přímý kop Dominikem Novákem, který zapadl přesně do volného prostoru mezi beky domácí obrany, si naběhl Tomáš Hájek a srovnal skóre. Útočili jsme převážně z levé strany. Chtěli jsme rozhodnout v normální hrací době. Největší příležitost k tomu měl Daniel Košťál, který před hranicí pokutového území převzal přihrávku z levé strany, postupoval sám na brankáře, který ale jeho střelu stačil vytěsnit na roh. Do konce utkání se už nic zásadního nepřihodilo, a tak se šlo na pokutové kopy, ve kterých jsme totálně selhali. Neproměnili jsme ani jednu desítku na rozdíl od domácího mužstva, které je proměňovalo na 100%. Co dodat. Jeden bod je sice lepší než nic, ale měli jsme navíc. Fotbal se však hraje na góly a nám se tentokrát v koncovce nedařilo. K celkovému hernímu projevu našeho týmu bych jen poznamenal, že se nám stále nedaří hra po křídlech. Rozehrávka do stran nám vázne, míče tam nechodí včas. Hra je pak zbytečně komplikovaná, přechod do útoku je velmi pomalý, útočíme do již zformované obrany soupeře. Hráče na to máme, a pokud je zapojíme do hry, tak útočná účinnost výrazně stoupne. Jako příklad by se dal uvést zápas s béčkem Ervěnic, ve kterém jsme tuto hru předváděli a rozdíl v efektivitě byl víc než výrazný. Soupeře, který měl v sestavě několik hráčů z áčka, jsme deklasovali rozdílem třídy. V dalším kole, v neděli, 12. 5., hostíme poslední tým tabulky. 1. SK Jirkov. Utkání začíná ve 14:00 hodin. Kdo by si myslel, že půjde o jednoduchou záležitost, tak se mýlí. Tento tým prohrál v Lenešicích, které jsou v tabulce druhé pouze o jednu branku, a to domácí mužstvo otáčelo výsledek, takže nás opět nečeká nic lehkého.

Datum vložení: 4. 5. 2019 18:45
Datum poslední aktualizace: 15. 8. 2019 18:45
Autor: Správce Webu

Aktuální teplota

23.2.2024 22:19

Aktuální teplota:

5,8 °C

Vlhkost:

79,1 %

Rosný bod:

2,4 °C

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Netfotbal