Sportovní klub Strupčice
Sportovní klub Strupčice,spolek

SK Strupčice – TK Krásný Dvůr 1 : 0

Mistrovské utkání I. B třídy, 16 kolo
SK Strupčice – TK Krásný Dvůr 1 : 0 (poločas 1 : 0)
Branky: Tomáš Hájek

Ve druhém utkání na domácím hřišti jsme hostili celek Krásného Dvora. Další z nováčků soutěže, který po rozpačitém vstupu do vyšší soutěže předvedl neskutečný obrat a pohybuje se v horních příčkách tabulky. Kdo si vzpomene na podzimní utkání na jejich hřišti, nemůže nevzpomenout na málokdy vídané změny ve skóre. My jsme vyhráli první poločas 3:0, ale domácí to, jak se říká nezabalili, dokázali vyrovnat, a dokonce jít do vedení. Až v samotném závěru jsme uhájili remízu a na penalty zvítězit. Čekal nás soupeř, který nedává nic zadarmo a bojuje o výsledek do poslední minuty utkání. První poločas tomu ale nenasvědčoval. Sporadické útoky spolehlivě řešila naše obrana, jištěná zezadu brankářem Ondrou Kosem, spíše jsme dopředu hrozili my, ale ani dobře vypracované brankové šance jsme nedokázali proměnit. V samotném závěru první půle nás zachránil skvěle zahraný volný přímý kop Tomášem Hájkem po předchozím faulu obrany na Ondru Čvančaru, na který brankář hostí nedosáhl, a tak jsme šli do kabin s vedením 1:0. o poločasu jsme si připomněli podzimní utkání v Krásném Dvoře a na hřiště šli připraveni udělat vše proto, abychom vítězství uhájili. Krátce po začátku druhé půle nás začal soupeř přehrávat. Neměl co ztratit, potřeboval vyrovnat, a tak vrhl všechny síly do útoku. Naše obrana i záložní řada však pracovala spolehlivě. Tlak hostů sílil, ale i když se dostali k zakončení, tak v cestě míče do branky stál buď připravený Ondra Kos nebo střelu obětavě zablokoval některý z obránců. Přes masivní ofenzivu hostů jsme ale dokázali několikrát z rychlých brejků zahrozit i my, a to velmi nebezpečně. Ideální přihrávku Tomáše Zetky na hranici malého vápna poslal Matěj Klein nad odkrytou branku soupeře, Tomáš Chrenko nedokázal z hranice malého vápna prostřelit brankáře hostů, Tomáši Pěnkavovi se těsně před pokutovým územím nepovedlo v plné rychlosti zpracovat míč, se kterým by postupoval sám na branku hostů. Posledních 10 minut utkání bylo jen pro silnější povahy se zdravým srdcem, jinak to hrozilo infarktem. Náš tým to ale dokázal. Poslední minuty neodehrál, ale ubojoval s vypětím všech sil, o čemž svědčilo totální vyčerpání, generující svalové křeče, se kterými někteří hráči dohrávali utkání. Ale nedali se, dokázali utkání dovést do vítězného konce a připsat si tak první vítězství v normální hrací době v jarní části soutěže. Nebylo by spravedlivé někoho vyzdvihovat, bojovali jsme jako tým, každý si plnil své povinnosti, dokázali jsme se vzájemně podpořit, být připraveni zabojovat i za chybujícího spoluhráče. V utkání nám opět pomohli dorostenci. Standa Uhlíř v prvním poločasu opět dokazoval, že z něj roste velmi dobrý útočník, rovněž Tomáš Chrenko, pro kterého bylo utkání debutem v soutěži dospělých, nezklamal. Dobrou práci odvedli i další dorostenci, Daniel Lenko, Martin Znamínko a v několika posledních minutách i Tomáš Pěnkava. Fotbalově jsou na tom všichni velmi dobře, problémem jsou však osobní souboje, což je vzhledem k jejich mládí logické. Příští týden hrajeme opět doma, a to už v sobotu (!!!!), 13. 4., od 13:30 hodin, s mužstvem FK Blažim, které je na druhém místě tabulky. Opět nás čeká velmi těžký zápas, který prověří naše fotbalové umění i morální vlastnosti mužstva.
 

Datum vložení: 8. 4. 2019 13:53
Datum poslední aktualizace: 23. 4. 2019 13:54
Autor: Správce Webu

Aktuální teplota

23.2.2024 21:30

Aktuální teplota:

6,1 °C

Vlhkost:

77,4 %

Rosný bod:

2,5 °C

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Netfotbal