Sportovní klub Strupčice
Sportovní klub Strupčice,spolek

Starší žáci

Starší žáci  1

Starší žáci nás v podzimní části fotbalové sezóny, která byla „nutným experimentem“ vytvořením sdružení klubů Strupčice/Údlice, do kterého nás dotlačila situace s malým počtem hráčů, reprezentovali v krajském přeboru. Podmínkou k přihlášení starších žáků do kraje, bylo zajistit kádr mužstva mladších žáků také v kraji a k tomu bylo nezbytné sloučení s Údlicemi, protože nebylo v našich možnostech z důvodů nedostatku hráčů tým složit.

   Ze začátku byla situace značně komplikovaná. Kluci se viděli na prvním zápase úplně poprvé a bylo to vidět i na konečných výsledcích úvodních kol. Postupem času se situace ustálila, dostavila se i lepší sehranost, což se samozřejmě projevilo i na hře. Dále se složil „B“ tým, který se přihlásil do okresní soutěže. Tento tým tvoří převážně kluci z Údlic, s tím, že na výpomoc jezdilo hrát i pár kluků od nás. Původně to bylo tak, že jsme vozili brankáře, +  1 až 2 hráče do pole. Koncem podzimu už to ale probíhalo tak, že se vozil gólman a další 3 až 4 do pole (připomínám v systému 7+1!). Hráči z našeho týmu se vybírali na každý zápas zvlášť. Ať už podle dojezdové vzdálenosti na venkovní zápas, nebo k menší vytíženosti v „A“ týmu, nebo prostě jen pro chuť si zahrát. Vzhledem k neochotě, lenosti či jiných důvodů ze strany hráčů Údlic by tyto bez naší pomoci soutěž ani neodehráli. Takže nakonec spolupráce fungovala na všech frontách. Některým hráčům se u nás natolik zalíbilo, že se zapojili i do tréninkových jednotek u nás ve Strupčicích, což je asi to nejlepší pro takto sestavený tým a i výborné vysvědčení pro naše trenéry. Jen pro připomenutí: V krajské soutěži po odehrané podzimní části patří našim klukům krásné druhé místo s devíti výhrami z 11 zápasů, na vedoucí tým Louny/ Chomutov ztrácí 6 bodů a skóre mají 68:10. Mladší žáci mají v kraji lehce pasivní bilanci, z 11 zápasů 5 výher a 6 proher. Patří jim 6 místo, se skóre 33:33. Nutno podotknout, že ve vyrovnané tabulce ztrácejí jen 4 body na 3. místo. „B“ tým se po podzimu usadil v okresní soutěži na 5. místě, když získal z 11 zápasů 16 bodů a skóre se zastavilo na hodnotě 42:42. Co se týká zimní přípravy, navázala bezprostředně na konec podzimu. Kluci nedostali žádné volno a pokračovalo se v práci. Trénuje se 4x týdně. Jezdí na umělku buď do Mostu, nebo do Jirkova, aby se trénovalo na velkém hřišti. Dále jsou tréninky v naší sportovní hale a jednou týdně se jezdí do Mosteckého Tornáda. Tam se hráči připravují pod dohledem místních trenérek, hlavně co se týče fyzičky a koordinace pohybů. Každý týden je pro ně připraven jiný tréninkový program a všichni si to moc pochvalují. Jak už jsem zmínil, na tréninky dojíždí i někteří kluci z Údlic, takže se nás schází kolem 20. V rámci zimní přípravy jsme přihlásili kluky do různých turnajů a zimních lig, takže volných víkendů přes zimu bude velice málo. Starší žáci se přihlásili do zimní venkovní ligy hrané na umělých hřištích pořádané Ústeckým krajem, dále se rozdělil na dva týmy a bude hrát zimní halovou ligu okresní soutěže. Mladší žáci se přihlásili do zimní halové ligy kraje a do halové ligy okresu. Pokud bude volno, hledají se ještě přátelské zápasy na umělé trávě, protože zápas dá asi hráčům nejvíc. Naše mužstvo je přihlášeno v rámci zimní přípravy do zimní ligy hrané na umělých hřištích pořádané Ústeckým krajem. Ve svém prvním utkání zavítalo naše mužstvo do Postoloprt, kde se střetlo se sdruženým týmem Dobroměřice/Postoloprty. Po vyrovnaném prvním poločase došlo k rošádám na postech a druhý poločas byl jednoznačnou záležitostí. FK Dobroměřice/FK Postoloprty - Strupčice 1:6 (Standa Uhlíř - 3, Danek Lenko - 2, Tomáš Pěnkava - 1). Zimní přípravu vede trio trenérů Roman Hradský, Luděk Pěnkava, Libor Košťál. Žáky vede trenérský tým ve složení Roman Hradský, Libor Košťál, Luděk Pěnkava, Radim Tlustý.

Datum vložení: 20. 12. 2017 22:17
Datum poslední aktualizace: 20. 12. 2017 22:18
Autor: Správce Webu

Aktuální teplota

23.4.2024 07:04

Aktuální teplota:

1.8 °C

Vlhkost:

71.9 %

Rosný bod:

-2.7 °C

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Netfotbal