Sportovní klub Strupčice
Sportovní klub Strupčice,spolek

Úspěch člena SK Strupčice

Úspěch člena SK Strupčice

Poněkud v pozadí zůstala informace o účasti člena Sportovního klubu Strupčice, provádějícího extrémní sporty, konkrétně vytrvalostní překážkové závody Spartan Race v terénu, na mistrovství Evropy, které proběhlo dne 16. 9. tohoto roku, ve Španělské Andoře. Účastnit se akce na takové úrovni již vyžaduje mimořádnou výkonnostní úroveň a pro závodníka to není žádná laciná záležitost. V tomto případě však byl projekt podpořen Ústeckým krajem, který výrazně snížil náklady pro účastníka poskytnutím finanční podpory z Fondu hejtmana Ústeckého kraje. Přečtěte si, jak svými slovy zmíněnou sportovní událost popisuje sám závodník, Dušan Prokeš:
Dne 16. září se v panenské přírodě zasněžené Andory, což je místo na pomezí Francie a Španělska v 2100 až 2400 výšce nad mořem, konalo mistrovství Evropy v extrémním překážkovém závodě ve Spartan race. Toto místo je zasvěcené spíše zimnímu lyžování a dalším zimním sportům a jak lze tedy tušit, místní terén a nadmořská výška byly největšími nepřáteli všem téměř 470 účastníkům na startu. Tito si svou účast vybojovali kvalifikačními závody po celé Evropě v průběhu roku. Start byl v ranních hodinách, kdy teploměr ukazoval pouhé 3 stupně pod bodem mrazu. Samotný závod měřil sice pouhých 22 kilometrů, ovšem dosažený čas v cíli téměř 4 hodin napovídá mnohé o náročnosti trati. Reálně jsem pomýšlel o něco výše, ovšem zbytečné chyby na trati mě stály umístění na přednějších příčkách, nicméně s odstupem času jsem byl nakonec v nabité konkurenci se svým výsledkem spokojený. S blížícím se cílem pomalu docházela energie a to v důsledku řídkého vzduchu vysoké nadmořské výšky a většina závodníků již jen střídala běh s chůzí. Ve své věkové kategorii jsem nakonec obsadil 14. místo z celkového počtu 64 nejlepších závodníků z celé Evropy a mezi závodníky z České republiky jsem skončil na 2. místě.
My všichni Dušanovi ze srdce blahopřejeme k dosaženému výsledku. Skvělým způsobem se zasloužil o propagaci Ústeckého kraje a skupiny SRTG ze Sportovního klubu Strupčice.

Datum vložení: 7. 11. 2017 10:07
Datum poslední aktualizace: 7. 11. 2017 10:09
Autor: Správce Webu

Aktuální teplota

23.4.2024 06:04

Aktuální teplota:

-0.7 °C

Vlhkost:

74.0 %

Rosný bod:

-4.8 °C

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Netfotbal